Bourns CRE2512-FZ-R008E-2
Res Thick Film 2512 8m Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지4년 전
Datasheet2 페이지10년 전
Datasheet2 페이지12년 전
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-73.09%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-06-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
PanasonicERJ-MS4HF8M0U
Res Metal Alloy 2512 8m Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJMP4MF8M0U
Res Metal Plate 2512 0.008 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJM1WSF8M0U
Res Thick Film 2512 0.008 Ohm 1% 1W Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 0.008ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
1W Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 8mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityTLR3A20DR008FTDG
Res Metal Strip 2512 8m Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Molded SMD T/R
설명
Avnet Japan
Res Metal Alloy 2512 0.008 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.008ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRE2512 0.254Lx0.132W 6.45mmx3.35mm 2W 8mOhm ±50ppm/C
Current Sense Res.-SMD .008 Ohms 2W 1% AEC-Q200
RESISTOR, METAL STRIP, RES 0.008 OHMS, PWR-TRG 2 W, TOL 1%, SMD
2W 8mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
SMD Resistor 2512 8MΩ ±1% 2W ±50ppm/℃
Res, Current Sense, Aec-Q200, 0R008, 2512; Resistance:0.008Ohm; Product Range:Cre2512 Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Strip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRE2512-FZ-R008E-2
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 8 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 170 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.4 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.75 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 2512