Bourns CRA2512-FZ-R025ELF
Res Metal Alloy 2512 0.025 Ohm 1% 3W ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet4 페이지4년 전
HQonline
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+12.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2512 27mOhm 1% Emboss T/R
Res Thick Film 2512 0.025 Ohm 1% 1W ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, -250,250ppm/Cel, 2512
KOA SpeerSL1TTE25L0F
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity / AMP1-2176058-0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.024ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
설명
Fixed Resistor, Metal Alloy, 3W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Current Sense Resistors - SMD; BOURNS; CRA2512-FZ-R025ELF; 25 mOhm; 50 ppm/°C; 3 W
Res 2512 0.025 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
3W 25mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Current Sense Res, 0R025, 1%, 3 W, 2512; Resistance:0.025Ohm; Product Range:Cra Series; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Material:Metal Strip; Temperature Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRA2512-FZ-R025ELF...