Bourns CR0402-FX-4990GPF
63mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 499Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet7 페이지4년 전
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 499ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 0402 499R 1% 63MW TC100 LOW