Bourns 9250A-154-RC
Ind RF Choke Shielded/Molded Wirewound 150uH 10% 790KHz 55Q-Factor Ferrite 140mA AXL Bag
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.32%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-04-30
LTD Date2013-07-31
관련 부품
API Delevan1641-154K
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
API Delevan1812R-154K
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
API Delevan1812-154K
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.105A 9Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 150uH 10% 1MHz Ferrite 0.13A 3.5Ohm DCR 1812 T/R
설명
CHOKE, 150UH, ±10%, 8.5MHz, AXIAL; Inductance: 150µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Resistance Max: 4.1ohm; Self Resonant Frequency: 8.5MHz; DC Current Rating: 140mA; Q Factor: 55; Q Test Frequency: 790kHz
Choke, 150Uh, +10%, 8.5Mhz, Axial; Rango De Producto:Serie 9250A; Inductancia:150Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:4.1Ohm; Intensidad Nominal Dc:140Ma; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:8.5Mhz; Factor Q:55 |Bourns Jw Miller 9250A-154-RC