Bourns 78F120J-RC
Ind RF Choke Bobbin Core 12uH 5% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 350mA AXL Bag
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.43%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 12uH ±5% 2.52MHz 25 Q-Factor Ferrite 150mA T/R
Ind Power Molded 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 0.18A 2Ohm DCR 1210 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.225A 2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 3.8Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
설명
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
CHOKE, 12UH, 155MA, 5%, 20MHZ; Product Range: 78F Series; Inductance: 12µH; DC Current Rating: 350mA; DC Resistance Max: 0.8ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 16MHz; Body Material: Ferrite; Core Material: Ferrite
Choke, 12Uh, 155Ma, 5%, 20Mhz; Rango De Producto:Serie 78F; Inductancia:12Μh; Inductancia, Tolerancia:± 5%; Resistencia Dc Máx.:0.8Ohm; Intensidad Nominal Dc:350Ma; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:16Mhz; Bobina, Tipo:Axial Leaded |Bourns Jw Miller 78F120J-RC