Bourns 4608X-102-330LF
Resistor Thick Film Net 33 Ohm 1 Ohm 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
Newark
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지16년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Burklin Elektronik
3개월간의 트렌드:
-2.78%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 33Ohm ±250ppm/C ±1Ohm
Res Thick Film NET 33 Ohm 2% 1.25W ±250ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm 1.13W 33Ohm ±250ppm/C
설명
Res Thick Film NET 33 Ohm 2% 1W ±250ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 33ohm, 100V, 2% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, NTWK, SIP, 33 OHMS, TOL 2%,PWR RATING 1W,100V MAX, 100PPM, ISOLATED
Resistance:33Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:4Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:8Pins; Resistance Tolerance:± 1Ohm; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4608X-102-330LF.