Bourns 4607X-101-560LF
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.88W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
Electro Sonic
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
관련 부품
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-101-560LF
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 4010
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.88W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7010
RES THICK FILM NTWK 56 OHM 2% 7-PIN SIP
Resistor Networks & Arrays 7pins 56ohms Bussed
RESISTOR, 56 OHMS, 0.88 W, 2 %, 100 V (MAX.)
Thk Flm Resistor Netwk6 Element56 Ohm0.02Sip; Resistance:56Ohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:6Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4607X-101-560LF