Bourns 4606X-102-105LF
6-SIP Array/network Resistor 4600X 0.598LX0.098W 15.19MMX2.49MM 750MW 1MOHM ±100PPM/C
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
Newark
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-31.07%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Resistor, Thkfilm, Conf SIP, Rest 1M Ohms, 2%,100V,1.25W@70DegC, Isolated
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C BUS Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
설명
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
RESISTOR NETWORK, 1M; Power Rating:750mW; Resistance:1Mohm; Tolerance, Resistance:± 2%; Elements, No. of:3; Series:4606X; Temperature, Operating Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Type:Thick Film Network; Voltage, Rating:100V dc; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:SIL; Depth, External:5.08mm; Length / Height, External:15.19mm; Length, Lead:3.43mm; Resistance, Insulation:10Mohm; Temp, Coeff, +:100ppm/°C; Temp, Coeff, -:100ppm/°C; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:70°C; Tolerance, +:2%; Tolerance, -:2%; Voltage Rating, DC:100V; Width, External:2.49mm; Pins, No. of:6; Pitch, Lead:2.54mm; Power Rating, per Element:300mW; Temperature Coeff, Tracking +:50ppm/°C; Temperature Coeff, Tracking -:50ppm/°C