Bourns 4605X-101-471LF
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet3 페이지5년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-8.77%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Resistor Thick Film Net 470 Ohm 2% 3/4 Watt BUS 6-Pin SIP Pin Through Hole
4600X ARRAY/NETWORK RESISTOR 4-SIP Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 470Ohm 500mW
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061511P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 510ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
설명
5-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.498Lx0.098W 12.65mmx2.49mm 630mW 470Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.63W, 470ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5010
RESISTOR, THICK FILM, NETWORKS & ARRAYS,5 PINS,470 OHM,2%
Resistor Network, 470R; Resistance:470Ohm; Product Range:4600X Series; No. Of Elements:4Elements; Network Circuit Type:Bussed; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:5Pins; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:200Mw; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4605X-101-471LF