Bourns 3851A-282-103BL
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet6 페이지5년 전
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.84%
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.75W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP170S-FC20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-FC20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0EC15B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
설명
POTENTIOMETER CONDUCTIVE PLASTIC 10 KOHMS POWER 1W SHAFT DIA 0.25 IN 3851 SERIES
BOURNS 3851A-282-103BL CONDUCTIVE PLASTIC POTENTIOMETER, 10KOHM, 20%, 1W
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
10K¦¸ ¡À20% 1W ¡À1000ppm/¡æ 28.55mm*23.55mm
Conductive Plastic Potentiometer, 10Kohm, 20%, 1W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:3851 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3851A-282-103BL