Bourns 3682S-1-103L
Precision Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 3 Percent Tolerance 2W Max IP40
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지12년 전
TME
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-28.96%
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Cermet potentiometer, 10 turns, 10 kΩ, 2 W, linear, solder lug, 3683S-1-103L
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 3% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 6559
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 3 Percent Tolerance 2W Max IP50
설명
Precision potentiometer, 10 turns, 10 kΩ, 2 W, linear, solder lug, 3682S-1-103L
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 3% +/-Tol, 100ppm/Cel