Bourns 3590S-4-502L
Potentiometer Wirewound 3590 Series 5 Kohms 10 Turns 2W Linear Shaft Dia 0.2497
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.08%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
WIREWOUND POTENTIOMETER W/ A 6 MM DIA. SHAFT,5KOHM,+/-5%,2W,+/-50PPM/C, PANEL MNT
POTENTIOMETER WIREWOUND 3590 SERIES 5 KOHMS 10 TURNS 2W LINEAR SHAFT DIA 0.248
Rotary Metal Wirewound Potentiometer 5k Ohm 5% 2 Watt 6.34mm Panel Mount
POTENTIOMETER WIREWOUND 5 KOHMS 10 TURNS 536 SERIES
Potentiometer 2 Watt 5k&ohm Panel Mount Linear 10-Turn Wire Wound 5%
TT Electronics7276R5KL.25
7276 Series Ø 7/8 inch 5 kOhm ±5 % 2 W Multi-Turn Wirewound Potentiometer
설명
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 5000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel
±5% ±50ppm/℃ 2W 5kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Wirewound POT 5K Ohm 5% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6.34mm (39.22 X 22.23 X 26.66mm) Solder Lug Panel Mount
Precision Potentiometers 7/8 WW 5Kohms 0.25% 10turn
5K¦¸ ¡À5% 2W ¡À50ppm/¡æ 39.22mm*22.23mm*26.66mm
ER - POTENTIOMETER, WIREWOUND,
RS APAC
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
PRECISION POT-7/8 22MM DIA 10T WW
Wirewound Potentiometer, 5Kohm, 5%, 2W; Track Resistance:5Kohm; No. Of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:3590 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3590S-4-502L