Bourns 3310Y-011-103L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 3838
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
Datasheet6 페이지6년 전
Newark
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+12.74%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 3820
TT ElectronicsP160KN-0QD15B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN-0QC15B10K
TT ElectronicsP160KN2-0QA25B10K
설명
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm Pin Panel Mount/Through Hole
10K¦¸ ¡À20% 250mW ¡À1000ppm/¡æ 9.53mm*9.53mm
PANEL CONTROL-9MM SQ | Bourns 3310Y-011-103L
Rotary Potentiometer, 10K, 0.25W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:3310 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:3.18Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3310Y-011-103L