Bourns 3223J-1-103E
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.96 X 4.47mm) J-Hook SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+53.74%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2008-10-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turn (3.9 X 3.52 X 4.16mm) J-Hook SMD Tube
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.96 X 3.43 X 4.34mm) J-Hook SMD T/R
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3224J-1-103E; Cermet; 3.96 mm; 250 mW; Surface Mount
Adjustable Resistors – SMD; VISHAY; TSM4YJ103KR05; Cermet; 5.1054 mm; 250 mW; Surface Mount
TT Electronics44WR10KLFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR10KLFT7
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/4W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 3.91 X 5.31mm) J-Hook SMD T/R
설명
Trimmer, Cermet, 0.125W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1616
TRIMMER 10K OHM 0.125W J LEAD / 10 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Side Adjustment
Trimmer Potentiometer 10Kohm 11Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:11Turns; Product Range:3223 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3223J-1-103E
TRIMMER, 10K, 11 TURN, 1/4W, 20%; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:11; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:125mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Adjustment Type:Side; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Cermet; Series:3223; Termination Type:SMD; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V