Bourns 3005P-1-103
Res Wirewound Trimmer 10K Ohm 10% 1W 20Turn 2.54mm Pin Thru-Hole Tube
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-39.29%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
TT Electronics89PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89PHR10KLF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics89PR10K
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 7519
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.98 X 8.25mm) Pin Thru-Hole Bulk
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
설명
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10Kohms 3/4inch Rectangular Cermet
±10% ±50ppm/℃ 1W 10kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 50ppm/Cel, 20 Turn(s)
TRIMMER, WIREWOUND, REST 10 KILOHMS, THRU-HOLE, 20 TURNS, PWR-RTG 1W
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN SIDE
BOURNS 3005P-1-103 TRIMMER, 20TURN, 10KR, 1W
10K¦¸ ¡À10% 1W ¡À50ppm/¡æ 500V(DC) 7.87mm
Trimmer Potentiometer, 10Kohm 20Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Wirewound; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:20Turns; Power Rating:1W Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3005P-1-103