TT Electronics 82MR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 4.32mm) Pin Thru-Hole Box
IHS
Datasheet4 페이지7년 전
Newark
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.17%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
TT Electronics82PR10KLFTB
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Tube
Cermet trimmer potentiometer, 10 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3362H-1-103LF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics25PR10KLF
Cermet trimmer potentiometer, 10 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 25PR10KLF
설명
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
82 Series 1/4 inch Diameter 10 kOhm ±10 % Single-Turn Trimming Potentiometer
Trimmer Resistors - Through Hole 6.35MM 1/4 SINGLE-TURN SEALED
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Single Turn Trimmer, 82M-3, RoHS
TT Electronics SCT
TRIMMER, 10KOHM, +/-10%, SINGLE TURN;
10K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 200V 4.32mm
Trimmer Potentiometer, 10Kohm 1Turn Through Hole; Rango De Producto:Serie 82; Resistencia De La Pista:10Kohm; Número De Giros:1; Potencia Nominal:500Mw; Tolerancia De Resistencia:± 10%; Coeficiente De Temperatura:± 100Ppm/°C |Tt Electronics / Bi Technologies 82MR10KLF