Advanced Energy AVO250-48S28B-6L
Isolated DC/DC Converters 250W 36-75Vin 28V 9A 1/8 Brick Neg logic
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
Sager Power Systems
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+36.20%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Advanced EnergyALO10B48-L
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 120W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 28V 2.67A 75W 8-Pin 1/8-Brick
Advanced EnergyAEO10B48N-6L
Murata Power SolutionsULT-3.3/7.5-D48P-C
Module DC-DC 1-OUT 3.3V 7.5A 24.75W 8-Pin 1/32-Brick T/R
Power Supply; DCDC; PCB Mount; Eighth Brick; Input 48VDC; Output 12V 7A; 84W
Module DC-DC 1-OUT 12V 7.5A 90W 8-Pin 1/16-Brick
설명
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 250W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 28V 9A 250W 8-Pin 1/8-Brick
250W, 36 - 75Vin, 28V@ 9A, 93% Eff, Eighth Brick Baseplate, Negative Logic/Pin Length: 3.8Mm |Artesyn Embedded Technologies AVO250-48S28B-6L