APEM Q8R1BXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 40mcd Automotive 2-Pin
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-66.27%
공급망
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED YELLOW 24VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, YELLOW, 2.1V
LED Indicator 8mm Recessed 24VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed YELLOW 24V
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXY24E