APEM Q6R1CXXG12E
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 12V 20mA 100° 40mcd
데이터시트 및 문서
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-12.61%
설명
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd 2-Pin
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1