APEM Q6R1BXXR24E
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 24V 20mA 100° 40mcd
데이터시트 및 문서
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-10.00%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1BXXR24E