APEM Q6R1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd Automotive 2-Pin
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 6mm Recessed 12VDC IP67
6mm recessed black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM SLDR
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1BXXG12E