APEM Q6F1CXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
Newark
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.92%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
LED signal light, 24 V (DC), green, 5 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
NKK SwitchesUB15KKG01N-F
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 0.014A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
설명
APEM Q6F1CXXG24E 6mm LED Panel Indicator Green 24V DC Flush Chrome Bezel
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, GREEN, 24VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 8mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 12 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green