Analog Devices LT1764EFE-2.5#PBF
IC REG LINEAR 2.5V 3A 16TSSOP / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3A 16-TSSOP-EP
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Analog Devices
Official datasheet0 페이지0년 전
Linear Technology
Nu Horizons
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.12%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Analog DevicesMAX8869EUE18+
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V1.8V 1A Automotive 16-Pin TSSOP EP / IC REG LDO 1.8V/ADJ 1A 16TSSOP
Analog DevicesMAX8869EUE25+
MAX8869 Series 2.5 V ±1 % SMT Fixed/Adjustable Voltage Reference - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE10+
FIXED/ADJUSTABLE MAX8869 Tube Surface Mount voltage regulator linear 350mV 5mm 1A 1.5W
Texas InstrumentsTPS76833QPWP
1-A, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsTLV2217-25PWR
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 20-TSSOP 0 to 125
Texas InstrumentsTPS7325QPWR
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-TSSOP -40 to 85
Analog DevicesMAX8869EUE33+
MAX8869 Series 3.3 V 1 A Adjustable Fixed SMT Voltage Regulator - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE25+T
Texas InstrumentsTPS7301QPW
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-TSSOP -40 to 125
설명
LDO Regulator Pos 2.5V 3A 16-Pin TSSOP EP Tube
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.66V Dropout, PDSO16
3A, Fast Transient Response, Low Noise, LDO Regulators