Analog Devices LT1763CS8-1.5#PBF
65dB(120Hz) 30¦ÌA Fixed 500mA 1 1.5V 1.8V 1.5V 20V 450mV@ 500mA 8mV 5mV SOIC-8 1.5mm
Production
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet22 페이지15년 전
Analog Devices
element14 APAC
element14
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.94%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
엔지니어링 리소스
관련 부품
STMicroelectronicsKF25BD-TR
KF25 Series 500 mA 2.5 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
STMicroelectronicsKF50BD-TR
KF50 Series 500 mA 5 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
STMicroelectronicsKF33BD-TR
KF33 Series 500 mA 3.3 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
Analog Devices / Linear TechnologyLT1963ES8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N
Analog DevicesLT1963ES8-3.3
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 8-Pin SOIC N
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Delay, Adjustable Reset and Sense Output 5.0 V
설명
Low Dropout Regulator 1.5 Volt 0.5A 8-Pin SOIC N
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.22V Min, 20V Max, 0.45V Dropout, PDSO8
500mA, Low Noise, LDO Micropower Regulators
IC REG LINEAR 1.5V 500MA 8SOIC
Lead Free Positive Fixed PRODUCTION (Last Updated: 1month ago) Linear Voltage Regulator IC 65dB 125C 500mA 1.498mm
Low voltage differential Regulator (LDO)
Linear Voltage Regulator IC; Voltage Regulator Type:Fixed Positive LDO Linear; Input Voltage Primary Max:20V; Output Voltage Max:1.5V; Output Current Max:500mA; Dropout Voltage, Vdo:0.3V; No. of Outputs:1; Supply Voltage Min:1.8V ;RoHS Compliant: Yes