Analog Devices DS1267BE-010+
2-Channel 256-Position Digital Potentiometer Operates from a Single +5V or Dual ±5V Supply
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Analog Devices
Official datasheet0 페이지0년 전
SHENGYU ELECTRONICS
ShanghaiCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+226%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Analog DevicesDS1868E-10
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 1muA 6.5mm
Analog DevicesDS1868BE-010+
DS1868B Cascade Pin Serial Potentiometer digital potentiometer 5V 10kOhm 0.635mm 2.1mA
MicrochipMCP42010-I/ST
Tssop Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 TSSOP 4.4mm T/R
Analog DevicesDS1803E-010+
IC, DIGITAL POT 10KOHM 256, DUAL 14-TSSO; 14-TSSOP; End To Resistance:10kohm; No. of Steps:256; Resistance
MicrochipMCP42010-E/ST
Digital Pot, 256 steps, SPI, 10kohms, dual channel | Microchip Technology Inc. MCP42010-E/ST
설명
Ciiva
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 20-Pin TSSOP Tube
DS1267B Cascade Pin Serial Potentiometer digital potentiometer 5V 10kOhm 6.5mm 5mA
Digital Pot, 10K, Dual, Tssop-20; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:Spi; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:20Pins Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices DS1267BE-010+