Amphenol L717DC37P
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, 17D, 37 Contacts, DC, Solder Cup
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지10년 전
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+25.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2015-05-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity5-747916-2
Conn D-Subminiature PIN 37 POS Solder Cup ST Cable Mount 37 Terminal 1 Port Tray
HARTING Elektronik09670375604
Conn D-Subminiature SKT 15 POS 2.74mm Wire Wrap ST Panel Mount 15 Terminal 1 Port
AmphenolL717SDC37P
D Sub Connector, Standard, Plug, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
Conn D-Subminiature M 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Cable Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Subminiature M 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Subminiature M 37 POS 1.38mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
설명
Conn D-Subminiature PIN 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Amphenol L717DC37P DSub Male Connector Machined Pin 7.5A Straight Soldercup
D-Sub Standard Density Connector, Input Output Connectors, Machined Signal 7.5A, Straight Solder Cup, 37 Position Plug, Bright Tin Shell with Grounding Dimples, Flash Gold, 3.1mm (.122in) Clear Hole
D SUB CONN, PLUG, 37POS, SOLDER; No. of Contacts: 37Contacts; Gender: Plug; Contact Termination Type: Solder Cup; D Sub Shell Size: DC; Product Range: 17D Series; Connector Body Material: Steel Body; Contact Material: Brass; Co
D Sub Connector, Standard, 37 Position, Plug; Rango De Producto:Serie 17D; Carcasa D Sub, Tamaño:Dc; Género:Macho; Núm. De Contactos:37; Material Del Cuerpo Del Conector:Metal; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Amphenol Communications Solutions L717DC37P