Amphenol LTW BU-10PMMS-LC7001
Plastic, 2A, 10 pins, Male Contact, Circular, 2 Points Lock, Solder, Receptacle, IP67
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Component Distributors Inc.
Datasheet1 페이지10년 전
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
3개월간의 트렌드:
-7.90%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2015-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Amphenol LTWBD-08PMMS-LC7001
CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 8 POSITION, PANEL
Amphenol LTWBD-03PMFS-LC7001
CONNECTOR, CIRCULAR, PLUG, 3POS, PANEL; Connector Type:Circular Industrial; Seri
AmphenolAC3MMDZ
Conn XLR Connector M 3 POS Solder Cup ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port Bag
Amphenol IndustrialMS3102R10SL-4P
Conn Cylindrical Circular PIN 2 POS Solder ST Box Mount 2 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3102E14S-9P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 2 POS Solder ST Box Mount 2 Terminal 1 Port
ITT / CannonXLR2A32
Conn XLR Connector M 2 POS Solder Cup ST Panel Mount 2 Terminal 1 Port Tray
설명
Socket BU series; 10 pins; male; straight; I= 2A; rated voltage: 250V; front side nut; wire range: 4.5-6.5mm2; 2 point lock bayonet; IP67