Amphenol LTW BU-10BMMA-LL7001
Circular Connector, Standard (B) Series, Cable Mount Plug, 10 Contacts, Solder Pin, Bayonet
Production
데이터시트 및 문서
Component Distributors Inc.
Datasheet1 페이지11년 전
Electro Sonic
JRH Electronics
Farnell
3개월간의 트렌드:
-22.74%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Amphenol LTWBD-03PMFS-LC7001
CONNECTOR, CIRCULAR, PLUG, 3POS, PANEL; Connector Type:Circular Industrial; Seri
Amphenol LTWBD-08PMMS-LC7001
CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 8 POSITION, PANEL
Amphenol IndustrialPT02E-8-33P
MIL Series Connector, 3 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A-10-6P(027)
Circular MIL Spec Connector,Receptacles Aluminum Alloy 5A 24.33mm*23.82mm
Amphenol IndustrialPT02E-10-5P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 5 POS Solder ST Box Mount 5 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02A-10-98P(025)
MIL Series Connector, 6 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
설명
Connector Circular Skt 10 Pos Solder St Cable Mount 10 Terminal 1 Port
Ceres Circular Connector, Standard Size, Plastic, 2A, 10 pins, Male Connector, Male Contact, Straight, 2 Points Lock, Solder, Field Installable, Φ4.5-Φ6.5mm, IP67 Mated
Circular Connector, Field installable, Standard (B), 10 pins, IP67 - Mated, Straight, Male Connector, Male pin, 2 point lock bayonet, Without strain relief, 2A, Solder Type
CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 10POS, CABLE; Product Range:Standard (B) Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Bayonet; Connector Body RoHS Compliant: Yes