Amphenol Communications Solutions SLW10R-1C7LF
Ffc/Fpc Connector, 10 Contact(S), 1 Row(S), Female, Right Angle, Solder Terminal
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet8 페이지12년 전
Electro Sonic
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-05-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-12-31
관련 부품
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-4STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsHLW8S-2C7LF
FFC/FPC Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Solder Terminal
Amphenol Communications SolutionsHFW10S-2STE1LF
Hfw10S-2Ste1Lf-Fpc/Ffc Conn/Amphenol Fci |Amphenol Communications Solutions HFW10S-2STE1LF
설명
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA Thru-Hole
1.00mm Flex Connectors, SLW-R series, 10 Position, Side Entry ZIF Connector, 1mm (0.039inch) Pitch, Kinked Terminal, Lead-free
FFC/FPC CONNECTOR, 10 POSITION, 2 ROW; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:-; Contact Termination Type:Through Hole; Contact Position:Bottom; No. of Rows:1 Row; FFC / FPC Thickness:0.33mm