Amphenol Communications Solutions SFW16R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet9 페이지16년 전
IHS
JRH Electronics
element14 APAC
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+33.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STE9LF
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A / Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW14R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FMN Series 16 Position Single Row 1 mm SMT Connector
FMN Series 16 Position 1 mm Pitch Staggered Reverse Surface Mount Connector
설명
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 16 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R Series
FFC/FPC Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 16 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:16Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-R Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; Features:top Contactrohs Compliant: Yes