Amphenol Communications Solutions SFW14R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
_legacy Avnet
Datasheet8 페이지16년 전
Master Electronics
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-3STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW11S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 11 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF .
설명
Sfw14r-1Stae1lf-Ffc/Fpc Conn / Tap/Rl Rohs Compliant: Yes
SFW14R-1STAE1LF-SFWR | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW14R1STAE1LF
FFC/FPC Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
CONN FPC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
1mm 14pin 2.7mm FPC 1A 19.8mm*6.5mm
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 14 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.