Amphenol Communications Solutions SFW12S-2STME1LF
12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039 (1.00mm) Surf
IHS
Datasheet8 페이지18년 전
Newark
Farnell
JRH Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-8.15%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Automotive T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-2STE1LF
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW14R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Non- ZIF connector for FFC/FPC; pitch 1.00mm; 12-contacts; SMD; side entry
설명
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder ST SMD T/R
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI SFW-S Series
FFC/FPC Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 12 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:12Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-S Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; No. Of Rows:1 Rohs Compliant: Yes