Amphenol Communications Solutions SFW10R-2STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet9 페이지16년 전
Farnell
_legacy Avnet
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-15
LTD Date2023-09-15
관련 부품
Amphenol Communications SolutionsSFW10S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 10 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52808, Surface Mount
Ffc/Fpc Connector, 8 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, 0.039 Inch Pitch, Surface Mount
Conn FFC/FPC Connector SKT 8 POS 1mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
HIROSE ELECTRICFH12-8S-1SH(55)
CONN FFC BOTTOM 8POS 1.00MM R/A / Conn FFC/FPC Connector SKT 8 POS 1mm Solder RA SMD T/R
HIROSE ELECTRICFH12-11S-1SH(55)
Conn FFC/FPC Connector SKT 11 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
설명
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
Drawer Type -55閳╁剤+105閳 10P Contact,Top Horizontal attachment 1mm SMD,P=1mm,Surface Mount閿涘痠ght Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Ffc/fpc Connector, 10 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:10Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-R Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; Features:top Contactrohs Compliant: Yes
FPC/FFC, 1.0MM, R/A, TOP, 10WAY; Series:SFW-R; Gender:Receptacle; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:10; No. of Rows:1; Contact Plating:Tin; FFC/FPC Thickness:0.3mm; Contact Termination:Surface Mount Right Angle; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Connector Type:FFC / FPC