Amphenol Communications Solutions 72454-010VLF
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM / Connector Header Surface Mount 10 position 0.100" (2.54mm)
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet4 페이지12년 전
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.25%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
TE Connectivity5-146130-4
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Surface Mount, AMPMODU Mod II
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD Tube
Amphenol Communications Solutions52601-S10-8LF
FCI Quickie Series, Surface Mount PCB Header Plug, 10 Way, 2 Row, 2.54mm PitchFC
Amphenol Communications Solutions54202-G0805LF
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD Bag
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Surface Mount, TSM Series
설명
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD T/R
10pin 2.54mm 2 2.54mm Header,Push-Pull 1A 760nm SMD,P=2.54mm 20.07mm*8.76mm
Board Connector, 5 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
Quickie Slimline Header, Wire to Board connector, Surface Mount, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.76 μm (30 μin.) Gold Mating Plating.
CONNECTOR, HEADER, 10POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Quickie II 72454 Series; Contact Termination Type:Surface Mount; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes