Amphenol Communications Solutions 71600-020LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 20 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet2 페이지8년 전
element14 APAC
Newark
Farnell
Verical
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+31.61%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Conn IDC Connector SKT 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Amphenol Communications Solutions71600-016LF
Board Connector, 16 Contact(S), 2 Row(S), Female, 0.1 Inch Pitch, Idc Terminal, Locking, Gray
Conn IDC Connector SKT 16 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Conn IDC Connector SKT 14 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
설명
connector, idc receptacle(female), central&dual polarized, 20 contact, gold, grey
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 20 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes