Amphenol Communications Solutions 69830-026LF
26 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector Blue IDC 26-28 AWG, Stranded or S
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet1 페이지21년 전
Factory Futures
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+1.48%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
TE Connectivity1-746610-6
Connector, Cable; DIP; 26; PCB; Phosphor Bronze; Thermoplastic; Black; UL 94V-0
TE Connectivity2-215570-0
Conn IDC Connector M 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Reel
Conn IDC Connector PL 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Loose Piece
Amphenol Communications Solutions67997-426HLF
Conn Unshrouded Header HDR 26 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions67996-426HLF
Conn Unshrouded Header HDR 26 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole BergStik® Bag
설명
Conn IDC Connector M 26 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Tube
Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONNECTOR, HEADER, 26POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Quickie 69830 Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows; Contact Material:Phosphor Bronze RoHS Compliant: Yes
CONNECTOR, IDC, TRANSITION, 26WAY; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Header; Product Range:-; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows; Contact Plating:Tin Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Contact Resistance:15mohm; Current Rating:1A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:50Mohm; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-65°C; Withstand Voltage:1000V