Amphenol Communications Solutions 66951-014LF
Vert Card Conn S/r 30AU-66951-014LF | Amphenol Fci (amphenol Cs) 66951014LF
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet4 페이지26년 전
Master Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-12.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2000-06-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Header Connector, pcb Mount, plug,14 Contacts, skt,0.1 Pitch, pc Tail Terminal |Molex 22-18-2141
".100" Single Row Screw Machine Socket Strip" Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. SS-114-T-2
Amphenol Communications Solutions66951-010LF
Amphenol Communications Solutions66951-012LF
Board Connector, 11 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, Solder Terminal
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole Straight
설명
Board Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, Solder Terminal
Conn Socket Strip SKT 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tube
PV® 2.54mm, Board to Board Connector, PCB Mounted Receptacle, Vertical, Through Hole, Top Entry, Single Row, 14 position, 2.54mm (.100in) Pitch.
Board-Board Connector Receptacle, 14 Position, 1Row; Connector Systems:board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:14Contacts; Contact Termination Type:through Hole; Product Range:fci Pv 66951 Series Rohs Compliant: Yes