Amphenol Advanced Sensors MC65F103C
MC65 Series NTC Interchangeable Type Thermometric Thermistor
IHS
Datasheet1 페이지26년 전
Newark
Future Electronics
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+442%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
THERM NTC 10KOHM 3984K RING LUG / NTC Thermistor 10k Ring Lug
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCALUG02A Series, 3984 K, Through Hole, Wire Leaded
Thermistor NTC 10K Ohm 2% 2-Pin Wire 3984K Bag Automotive AEC-Q200
Epcos 10kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0402 Wire 3434K Bulk
설명
Miniature Sensors 10kOhms, see data sheet for tolerance
Thermistor NTC 10000Ohm Wire Lead
NTC ThermChip,Interchangeable,10kohm,InsulatedLead
Thermistor NTC 10K Ohm 2-Pin Wire Bulk
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Thermistor Ntc .065"Dia 10K Ohm
EPOXY COATED INSULATED LEADS 10KO 0.15 C 37 C
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 0.25°C; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; No. of Pins:2; Peak Reflow Compatible (260 C):No; Series:MC65; Leaded Process Compatible:No ;RoHS Compliant: No