Intel / Altera 5M80ZE64C5N
CPLD MAX® VFamily 64Macro Cells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
IHS
Datasheet166 페이지15년 전
element14 APAC
Augswan
element14
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia, Taiwan, USA, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2011-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Intel / Altera5M40ZE64C5N
CPLD MAX® V Family 32 MacroCells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
설명
CPLD MAX® V Family 440 Macro Cells 118.3MHz 1.8V Automotive 144-Pin TQFP / IC CPLD 64MC 7.5NS 64EQFP
IC, CPLD, MAX V, 80 LE, 64EQFP; CPLD Type: FLASH; No. of Macrocells: 64; No. of I/O's: 54I/O's; Logic Case Style: QFP; No. of Pins: 64Pins; Frequency: 118.3MHz; Supply Voltage Min: 1.71V; Supply Voltage Max: 1.89V; Propagation D
CPLD, FLASH, 54 I/O, TQFP-54; CPLD Type:FLASH; No. of Macrocells:64Macrocells; No.of User I/Os:54I/O s; IC Case / Package:TQFP; No. of Pins:64Pins; Speed Grade:5; Process Technology:-; IC Mounting:Surface Mount; Qualification:- RoHS Compliant: Yes