Abracon ATCA-06-301M-V
Inductor Power Unshielded Toroid 300uH 20% Powdered Iron 5A 0.064Ohm DCR RDL Tray
IHS
Datasheet4 페이지6년 전
JRH Electronics
Newark
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.42%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Bourns2318-V-RC
INDUCTOR, TOROID,HIGH CURRENT, 330 UH,+/-15%, 0.067 OHM DCR MAX, VERTICAL
Bourns2318-H-RC
INDUCTOR, TOROID,HIGH CURRENT, 330 UH,+/-15%, 0.067 OHM DCR MAX, HORIZONTAL
Inductor High Current Toroid 330uH/141.9uH 15% 1KHz 4A 0.077Ohm DCR RDL
CoilcraftPCV-2-274-05L
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
설명
POWER INDUCTORS-LEADED FIXED IND 300UH 5A 64 MOHM ROHS COMPLIANT: YES
INDUCTOR, 300UH, 5A, 20%, RADIAL; Product Range: ATCA Series; Inductance: 300µH; RMS Current (Irms): 5A; DC Resistance Max: 0.064ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)