Abracon AIUR-16-272K
General Purpose Inductor, 2700uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
-30.25%
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Inductor Power Wirewound 2700uH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 0.12A 11.8Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 2.7mH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 95mA RDL Bag
Ind Power Wirewound 2.7mH 10% 252KHz 60Q-Factor Ferrite 70mA RDL Bag
Ind Power 2.7mH 10% 1KHz Ferrite 90mA Axial T/R
Ind 2700.00 Uh 0.160 A 7970.00 Mohm/ Bag Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-10-272K
Ind 2700.00 Uh 0.390 A 2800.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-272K
설명
Power Inductors - Leaded FIXED IND 2.7MH 95MA 7.6 OHM TH
UNSHIELDED DRUM CORE INDUCTOR, 2700UH, 10%, 7.6OHM, 0.105A,
Power Inductor 2700uH 0.095A 7600mΩ, AIUR-16 , RoHS
Abracon SCT
AIUR-16 Radial Vertical Cylinder 0.276Dia 7.00mm 2.7mH