Abracon AIUR-03-100K
Inductor Power Drum Core 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2A 0.045Ohm DCR RDL Box
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지18년 전
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+46.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TAIYO YUDENLHL08TB100K
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 65Q-Factor Ferrite 2.4A 0.041Ohm DCR RDL Ammo
TAIYO YUDENLHL08NB100K
Ind Power 10uH 10% 2.52MHz 65Q-Factor Ferrite 2.4A RDL Bulk
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2.7A 0.048Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 2.5A 0.043Ohm DCR RDL Bag
Ind General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T/R
AISM Series 1812 10 uH 250 mA ±10% 1.6 Ohm DCR SMT Wirewound Inductor
설명
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind 10.00 Uh 2.000 A 45.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-100K
Power Inductors - Leaded FIXED IND 10UH 2A 45 MOHM TH