Abracon ADCC-S05R5SA104XB
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 150% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
Production
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet5 페이지2년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.17%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2023-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
Supercapacitor, 0.1 F, 5.5 V, Radial Leaded, -20%, +150%, 5 mm, Coin, Through Hole, 50 ohm, 13 mm
100mF 5.5V -20%~150% 50¦¸@ 1kHz 13mm*7mm
SUPERCAPACITOR, 0.1F, RADIAL LEADED;
SUPERCAPACITOR, 0.1F, 5.5V, RADIAL; Capacitance:0.1F; Voltage(DC):5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-20%, +150%; Lead Spacing:5mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case / Package:Coin; ESR:50ohm RoHS Compliant: Yes