ABB Control OS400J03
Fusible Disconnect Switch 400A 3 Poles 600VAC, Panel Mount, J Fuse, UL98
데이터시트
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet8 페이지14년 전
Farnell
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+38.10%
설명
Load Break Switch, 3 Pole, 600V, 400A; No. Of Poles:3 Pole; Contact Voltage Ac Max:600V; Contact Current Ac Max:400A; Ip/Nema Rating:-; Switch Disconnector Terminal Style:Lug Terminal; Switch Disconnector Mountng Type:Surface Mountrohs Compliant: Yes |Abb OS400J03
ABB OS400J03 Disconnect Switch Brand: ABB. Part Number: OS400J03. ABB Disconnect Switch, Front Operated Fusible Open, Series: OS Series, 1000 VAC, 400 A, 350 hp, 3 Pole, 200 kA Short Circuit, 1NC-1NO Contact Form, Surface Mounting, Lug Terminal, 40 deg C, 230 mm H x 255 mm W x 176 mm D Dimensions. Additional Description: ABB -OS400J03 (N) 3P SW 400A J FUSE UL98 LH NON-CANCELLABLE , NON-RETURNABLE. Catalog Description: Switch Fuses,Front Operated,3-pole,03 (Left Side),Class J,400 A,Handle and shaft not included,..