Yageo Group RT0805FRE07499KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 499000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet10ページ3年前
Datasheet10ページ3年前
Datasheet9ページ3年前
Datasheet9ページ6年前
Datasheet9ページ6年前
3か月間の傾向:
-5.66%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ6ENF4993V
Res Thick Film 0805 499K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 499K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-07499KL
Res Thick Film 0805 499K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 499K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 499k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
説明
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 499kOhm 0.125W 1/8W
Res, 499K, 1%, 0.125W, Thin Film, 0805 Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0805FRE07499KL
RT Series 0805 0.125 W 499 kOhm ±1% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
Thin Film Resistors - SMD 1/8W 499K ohm 1% 50ppm