Yageo Group RT0805DRD072K15L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.15kOhm 0.5% Paper T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Upverter
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERA-6AED222V
Res Thin Film 0805 2.2K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED1961V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 1,960 OHM
PanasonicERA-6AED202V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRE072KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE072K32L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.32kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE071K96L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 1.96kOhm 0.5% Paper T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2150ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES SMD 2.15K OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 2.15KΩ ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃