Yageo Group RT0603FRE0724R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 24.9ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
Datasheet9ページ3年前
Datasheet9ページ6年前
Datasheet10ページ14年前
3か月間の傾向:
+731%
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 24.9ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0724R9L
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0724R9L
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF24R9V
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Res, 24R9, 1%, 0.1W, 0603, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603FRE0724R9L
RT Series 0603 0.1 W 24.9 Ohm ±1% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 24.9Ohm ±50ppm/C
SMD Resistor 0603 24.9Ω ±1% 1/10W ±50ppm/℃