Yageo Group RT0603DRE072K4L
Res Thin Film 0603 2.4K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet10ページ3年前
Datasheet10ページ3年前
Datasheet9ページ3年前
Datasheet9ページ6年前
Datasheet9ページ6年前
Datasheet9ページ9年前
Datasheet10ページ11年前
Datasheet10ページ14年前
Datasheet0ページ0年前
3か月間の傾向:
-0.10%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERA-3AED242V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,400 OHM
Yageo GroupRT0603DRD072K4L
Res Thin Film 0603 2.4K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRE0603DR-072K2L
RESISTOR, 0603, 2K2, 0,5%
PanasonicERA-3AED222V
Res Thin Film 0603 2.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD072K43L
Res Thin Film 0603 2.43K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-3RBD2211V
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 2.21kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2400ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 2.4kOhm 0.1W 1/10W
RT Series 0603 0.1 W 2.4 kOhm ±0.5% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
Res, 2K4, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:2.4Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE072K4L