Yageo Group RC0201JR-072R7L
Res Thick Film 0201 2.7 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-1GNJ2R7C
Res Thick Film 0201 2.7 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ2R7C
Res Thick Film 0201 2.7 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-072R7L
Res Thick Film 0201 2.7 Ohm 1% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
説明
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +350ppm/C 2.7Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 2.7ohm, 25V, 5% +/-Tol, -100,350ppm/Cel, Surface Mount, 0201
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% -100ppm/℃~+350ppm/℃ 2.7Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors - SMD 2.7Ohms 1/20W 0201 5%