Yageo Group RC0201JR-0710ML
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
Newark
3か月間の傾向:
+43.30%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-1GNJ106C
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) -400ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEJ106C
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-1GEJ915C
Res Thick Film 0201 9.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-1GNJ915C
Res Thick Film 0201 9.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-0710ML
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 10MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 9100000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0201
説明
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 10MOhm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 10000000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistor 0201 10Mohm 5%